بارگذاری...

اخبار سایت

کیفیت هوای پردیس

کیفیت هوای پردیس

کیفیت هوای پردیس

در پی اولین بارش برف سال ۹۷ در شهر جدید پردیس که از ساعت ۳ بامداد روز پنج شنبه آغاز و در این لحظه که ساعت ۲۲ می باشد به اوج خود رسیده است بر آن شدیم که تحقیقی درباره کیفیت آب و هوای شهر پردیس در مقایسه با تهران و سایر سایر شهرستان های آن کنیم.

طبق تجربه شخصی بنده در این سالها ، زمستان ها اختلاف دمای ۵ تا ۶ درجه ای با شهر تهران دارد ، در تابستان هم هوای خنک تری نسبت به تهران دارد ، بارش برف به نسبت تهران معمولا زودتر آغاز می شود و شدیدتر هست ، اگر محل کارتان در تهران باشد و صبح زود باید از منزل خارج شود ۷ یا زودتر قطعا از همون لحظه خروج از پارکینگ در برف گیر خواهید کرد و رانندگی همراه با لغزش و سر خوردن را تجربه خواهید کرد ، وضعیت در جاده بهتر هست ولی به دلیل سردی هوا حتما باید حواستان به یخ زدگی باشه و از این موضوع قافل نباشید ، خصوصا در سر پیچ ها وگر نه خدایی ناکرده به سرنوشت اون چند نفری که امروز ساعت ۲ در جاده دیدم دچار می شوید.

شاخص کیفیت هوای پردیس

طبق اعلام سازمان هواشناسی و خبرگزاری های گوناگون در چند سال اخیر شهر پردیس پاک ترین هوا و پایین ترین شاخص آلودگی هوا را دارد.

  • ۹۶/۱۰ ری آلوده ترین و پردیس پاک ترین شهرستان استان تهران

تهران- معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ری آلوده ترین و پردیس پاک ترین شهرستان استان تهران بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رستگاری ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید خود از برخی ایستگاه های سنج آلودگی هوای استان تهران گفت: شهرستان ری میانگین شاخص این آلاینده ۱۸۴ آلوده ترین شهرستان استان تهران است و شهرستان پردیس  با شاخص ۱۰۶ دارای پایین ترین عدد  بوده است.

  • باقرشهر از آلوده‌ترین و پردیس از پاک‌ترین هوا برخوردار بودند

محمد رستگاری گفت: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان تهران در طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز در شهرستان‌ شهریار میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۶۵، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۲۹، منواکسید کربن ۴۵، ازن ۱۸ ، دی‌اکسید نیتروژن ۱۸ و دی-اکسید گوگرد ۱۳ است.

وی به کیفیت هوای شهرستان ورامین اشاره کرد و افزود: میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۷۲، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۴۱،منوکسید کربن ۵۵، ازن ۱۳، دی‌اکسید نیتروژن ۱۳ و دی‌اکسید گوگرد ۲۵ است.

رستگاری با بیان اینکه در شهرستان باقرشهر میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۸۸، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ۴۵، منواکسید کربن ۱۷، دی‌اکسید نیتروژن ۱۶ و دی‌اکسید گوگرد ۱۶ است، گفت: در شهرستان اسلامشهر نیز میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۶۴، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ۳۱، منواکسید کربن ۳۶، ازن ۲۱ ، دی‌اکسید نیتروژن ۳۳ و دی‌اکسید گوگرد ۳۲ است.

وی ادامه داد: شهرستان لواسانات نیز از میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۸۴، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ۳۱، منواکسید کربن ۳۴، ازن ۲۴، دی‌اکسید نیتروژن ۴۱ و دی‌اکسید گوگرد ۱۶ برخوردار است.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه به شهرستان پردیس اشاره کرد و افزود: در این شهرستان میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۵۳، منواکسید کربن ۲۵، ازن ۲۷، دی‌اکسید نیتروژن ۶۷ است.

وی تصریح کرد: شهرستان قدس نیز از میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ۳۱، منواکسید کربن ۲۴ ، ازن ۱۹، دی‌اکسید نیتروژن ۶۵ و دی‌اکسید گوگرد ۳۷ برخوردار است.

رستگاری با اشاره به اینکه در شهرستان پیشوا میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۸۵، منواکسید کربن ۱۷ و دی‌اکسید نیتروژن ۳۱ و در شهرستان رباط کریم نیز میانگین شاخص آلاینده ازن ۳۴ ، دی‌اکسید نیتروژن ۲۶ و دی‌اکسید گوگرد ۱۸ است، خاطر نشان کرد: از نظر شاخص ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون شهرستان باقرشهر با شاخص ۸۸ دارای بالاترین عدد و شهرستان پردیس با شاخص ۵۳ دارای پایین‌ترین عدد بوده است.

بر اساس این اطلاعات میتوانیم به نتیجه برسیم که شهر جدید پردیس از کیفیت هوای مطلوبی بر خوردار هست و امیدواریم در آینده هم به همین نحو ادامه پیدا کنند.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *